+48 608256601
terrabotanica.pl@gmail.com

Tradescantia

Tradescantia

Są to wiecznie zielone rośliny okrywowe, z klimatu tropikalnego. Rosną pojedynczo lub w skupiskach. W swoim naturalnym środowisku są często spotykane na obszarach zalesionych i otwartych polanach. Ich długie, cienkie i lancetowate liście zazwyczaj są w odcieniach zieleni lub fioletu. Niewielkie kwiaty mogą być białe, różowe, fioletowe lub niebieskie.

Są roślinami łatwymi w uprawie i dosyć odpornymi na krótkotrwałe przesuszenie. Tolerują prawie wszystkie warunki oświetleniowe, ale najlepiej sprawdzi się jasne światło pośrednie. Dobrze utrzymane rosną bardzo szybko, służy im przycinanie. Optymalne warunki uprawy to temperatury (w zależności od gatunku) z zakresu 10-29℃ oraz umiarkowana do wysokiej wilgotność (60-90%). Podłoże powinno przesychać między podlewaniami, aby nie dopuścić do gnicia rośliny.

Są roślinami idealnymi do terrarium, wiwariów, paludariów lub innych projektach w szkle. Świetnie sprawdzą się także jako rośliny domowe.

Występują w klimacie tropikalnym i umiarkowanym.

Pochodzenie roślin z rodzaju Tradescantia: obie Ameryki od południowej Kanady po północną Argentynę, Indie Zachodnie (Wielkie Antyle, Małe Antyle, Bahamy, Bermudy)