+48 608256601
terrabotanica.pl@gmail.com

O nas

Fascynacja obszarami tropikalnymi sięga czasów moich pierwszych wspomnień. Gdy miałam 4 lata, rodzice przynieśli do domu słoik z rybami tropikalnymi. Pamiętam ekscytację tymi niesamowitymi małymi stworzeniami! Wtedy jeszcze nie zdawałam sobie sprawy, że świat zwierząt i roślin zawładnie moim życiem i będzie towarzyszyć w każdej mojej pasji.

Jako kierunki studiów wybrałam zootechnikę oraz ichtiologię, a kierunki podróży zawsze związane były z miejscami występowania fascynujących mnie gatunków. Świat roślin zawładnął moją uwagą, gdy uczestniczyłam w kursie biologii tropikalnej na Borneo. Wtedy zaczęłam zgłębiać o nich wiedzę a następnie kolekcjonować interesujące mnie gatunki.  Nadszedł również czas na podróże do miejsc, z których pochodzą posiadane przeze mnie rośliny, żeby poznać ich naturalne warunki, przyjrzeć się w jaki sposób rosną i móc to odwzorować. Zaczynałam od kilkunastu gatunków roślin, lecz kolekcja ta szybko się rozrosła do takich rozmiarów, że przestrzeń mieszkania stała się niewystarczająca. Potrzebowałam szklarni i w ten sposób ziściło się moje marzenie o posiadaniu dżungli!

Realizuję projekty akwariów oraz paludariów i innych zbiorników, które wymagają specjalistycznej wiedzy na temat roślin i zwierząt, ich pochodzenia i warunków hodowli. Biorę również udział w projektach zagospodarowania przestrzeni ogrodów botanicznych oraz zoologicznych.

Rośliny pozwalają mi łączyć pasje. Dzięki podróżom mogę się przenieść do ich świata, a fotografia pozwala pokazać ich piękno. Zapraszam do galerii, w której zamieszczam zdjęcia roślin z odwiedzonych przeze mnie miejsc – Podróże.

Uczestniczę w wydarzeniach w całej Polsce, na których można zobaczyć moje rośliny na żywo, a ja zawsze z przyjemnością opowiem Wam o nich i pomogę wybrać okazy do Waszych projektów. Harmonogram wydarzeń znajduje się w zakładce „Wydarzenia”. Jeżeli chcielibyście zakupić rośliny online, zapraszam do zakładki „Sklep”, w której opisałam również warunki uprawy poszczególnych gatunków.

Zapraszam i do zobaczenia!